Spotkanie parafialne – 16. lutego

Zapraszamy na spotkanie parafialne pod hasłem “Nauka języków i wiara”, które odbędzie się 16 lutego po nabożeństwie (ok. 11.30). Tym razem naszymi gośćmi będzie niezwykłe węgiersko-brazylijskie małżeństwo poliglotów: Anikó i Marlon. Choć pochodzą z dwóch różnych krańców świata, poznali się w Gliwicach i tu postanowili się ustatkować. Są małżeństwem od pięciu lat i mają niespełna 1,5 rocznego syna Beniamina. Na spotkaniu opowiedzą nam o swojej pasji do nauki języków obcych, jej związku z wiarą oraz Bożym prowadzeniu w codziennym życiu w obcym kraju.

Marlon Couto Ribeiro-Szalay

Brazylijczyk z pochodzenia, Gliwiczanin z wyboru. Urodzony na północy Brazylii 34-letni poliglota przeprowadził się do Polski niemal 8 lat temu. Na co dzień zajmuje się tłumaczeniem i nauczaniem języków (japońskiego, portugalskiego, hiszpańskiego, szwedzkiego i angielskiego). Jeszcze w Brazylii dołączył do zboru i poznawał Bożą drogę.

Anikó Couto Ribeiro-Szalay

Węgierka z pochodzenia, Gliwiczanka z wyboru. Urodzona na północy Węgier 32-letnia poliglotka przeprowadziła się do Polski niemal 10 lat temu. Na co dzień zajmuje się tłumaczeniem i nauczaniem języków (angielskiego, hiszpańskiego i węgierskiego). Jeszcze na Węgrzech poczuła powołanie od Boga, ale dopiero w Polsce zadecydowała o podążaniu za Jezusem.

Goście spotkania

Serdecznie zapraszamy na spotkanie!