Spotkania okazjonalne

Obok stałych spotkań tygodniowych organizujemy także spotkania okazjonalne, odbywające się raz w miesiącu lub kilka razy do roku. I tak przeważnie raz w miesiącu możemy spotkać się po nabożeństwie na tzw. herbatce parafialnej lub na niedzielnym spotkaniu rodzinnym.

Raz w roku, najczęściej w pierwszej połowie stycznia, organizujemy ekumeniczny koncert kolęd.

W okresie karnawałowym zapraszamy na dwie zabawy karnawałowe: bal dla dzieci oraz bal dla 16+.

Z kolei tuż przed letnimi wakacjami spotykamy się  na pikniku parafialnym.

Ponadto, od kilku lat parafia jest gospodarzem i organizatorem Półkolonii z językiem angielskim dedykowanych dla dzieci chorzowskich.

Nierzadko w podwojach Kościoła im. Lutra czy sali parafialnej koncertują młodzi adepci muzyki lub nauczyciele zaprzyjaźnionej z parafią Państwowej Szkoły Muzycznej. Przykładowo, złożony w części z nauczycieli wspomnianej szkoły “Mood time quintet” ciszył ucho podczas kiermaszu adwentowego organizowanego na placu kościelnym i w Kościele Lutra na początku grudnia lub majowego koncertu na dzień matki, który odbywa się w sali parafialnej.

Okres adwentowy obfituje w spotkania o charakterze opłatkowym: dla seniorów, dla rodzin, współpracowników parafii itp.

Dobrą sposobnością na poznanie się i spędzenie ze sobą czasu jest także udział w jedno lub kilkudniowych wycieczkach parafialnych. Dotąd odbyły się wyjazdy do Pragi, Wiednia oraz w Beskidy.