Kolacja dla małżeństw – 8 listopada 2019

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gliwicach serdecznie zaprasza małżeństwa i pary narzeczonych na kolację do Hotelu Mikulski w Gliwicach 8 listopada o godz. 18.30. W trakcie kolacji z nutą jesienną i klimatem Prowansji, o oprawę muzyczną we włoskim stylu zadbają Katarzyna Krajcer i Tomasz Marcol. Wykład o „Wierności Bogu w trudnościach życia” wygłoszą pastorostwo Renata i Tomasz Pieczkowie. Bilety w cenie 80 zł za parę są do nabycia w kancelarii parafialnej w Gliwicach (32 231 36 49).

„Wierność Bogu w trudnościach życia”: Życie małżeńskie poddane różnym wyzwaniom, tak jak nasze, gdy podjęliśmy rezygnację z dobrej pracy, by wyjechać do Francji na stypendium męża (szczególnie trudne dla żony zaangażowanej wcześniej zawodowo), kierując się przekonaniem chęci służby Panu. Wyzwania, które nas kształtowały, spotkania z ludźmi, którzy wywarli zarówno dobry, jak i niszczący wpływ na nasze życie, zarówno indywidualne, jak i wspólne. Wierność Bogu wystawiona na próbę w trudnościach, które należało przejść razem.

Katarzyna Krajcer – spiewaczka i aktorka. Absolwentka wokalistyki na kierunku wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Brała czynny udział w wielu warsztatach wokalnych prowadzonych przez wybitnych śpiewaków z całego świata. Laureatka zarówno Ogólnopolskich Konkursów Wokalnych m.in. w Katowicach, Kielcach, Wrocławiu i Poznaniu, jak i Konkursów Międzynarodowych. Aktualnie nauczycielka muzyki, prowadząca chor dzieciecy oraz instruktor śpiewu.

Tomasz Marcol – pianista specjalizujący się w akompaniamencie fortepianowym, szczególnie w zakresie muzyki operetkowej oraz musicalowej. Posiada ponadto również repertuar solowy obejmujący wiele gatunków muzycznych. Kształcił się w prywatnym studium muzycznym w Gliwicach oraz doskonalił umiejętności pod okiem wybitnych pianistów. Obecnie koncertuje głównie w kraju w roli cenionego akompaniatora.