Paź 13

Bp Jerzy Samiec wybrany na II kadencję

12 października 2019 roku Synod wybrał bp. Jerzego Samca na II kadencję na stanowisku Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Uzyskał on 37 głosów spośród 67 głosujących synodałów. Wybory odbyły się w czasie obradującego w Warszawie Synodu Kościoła. Była to pierwsza w historii Kościoła ewangelickiego w Polsce sytuacja, w której urzędujący zwierzchnik Kościoła mógł kandydować na następną kadencję. Księdzu Biskupowi życzymy Bożego prowadzenia na nadchodzące 10 lat!

Continue reading

Paź 02

Śniadanie dla kobiet w Świętochłowicach

Parafia ewangelicko-augsburska w Świętochłowicach, Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Diecezja Katowicka Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego zapraszają na kolejne śniadanie dla kobiet w Świętochłowicach. Tym razem odbędzie się ono 5 października 2019 w godz. 10.00-13.30, a głównym punktem programu będzie wykład pt. “Kto kogo wychowuje?”, który wygłosi Dorota Czauderna-Pracka. Będzie też czas na pyszne śniadanie, odrobinę muzyki i rozmowy.

Continue reading

Paź 02

Kurs biblijny w Gliwicach

Parafia ewangelicko-augsburska w Gliwicach zaprasza do udziału w kursie biblijnym z Ewangelii według Marka. Pierwsze spotkanie jest zaplanowane na 2 października (środa) o godz. 19.00 w sali przy ul. Jagiellońskiej 19a. Wykładowcą będzie ks. dr Grzegorz Olek, wikariusz gliwickiej parafii i dyrektor Szkoły Biblijnej Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.

Continue reading

Wrz 27

Koncert muzyki gospel w Mysłowicach

W najbliższą niedzielę, 29 września, o godz.18.00 w kościele ewangelicko-augsburskim w Mysłowicach przy ul. Powstańców 5 odbędzie się koncert muzyki gospel.

Koncert będzie podsumowaniem warsztatów muzyki gospel, współorganizowanych w dniach 28-29 września przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Mysłowicach oraz Stowarzyszenie Ognisk Edukacyjno-Artystycznych w Mysłowicach. Chór będzie pracował pod kierunkiem prof. dr hab. Moniki Zytke, profesor Akademii Pomorskiej w Słupsku. Akompaniować będą m.in. Anna i Norbert Pawlak (Chór Gospel “Z Miłości”) i nauczyciele Ogniska Muzycznego w Mysłowicach. Podobnie jak w latach ubiegłych gościem warsztatów będzie Junior Robinson, uznawany za jednego z najpopularniejszych i najwyżej cenionych wokalistów Gospel w Wielkiej Brytanii.

W imieniu Parafii w Mysłowicach, zapraszamy!

Wrz 05

Koncert

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu PASTORES, który odbędzie się w kościele im. M. Lutra w najbliższą niedzielę o 18:00.

W skład zespołu wchodzą pastorzy: ks. Robert Augustyn, ks. Mirosław Czyż, ks. Daniel Ferek, ks. Eneasz Kowalski, ks. Marcin Makula i ks. Andrzej Wójcik.